S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Vďaka nim skvalitňujeme služby pre Vás. Nastavenia cookies môžete zmeniť v nastavení vášho prehliadača.

NOVINKY

arr3Bodový vernostný programBodový vernostný program Za každý nákup na našom eshope dostanete body, ktoré si pri ďalšej... arr3Rozšírili sme sortiment o Profi kolobežkyV predajni v Žiline, ul. Pavla Országha Hviezdoslava 48, Žilina máme k dispozícii testovacie... arr3POZOR ! PODVOD !Upozorňujeme na podvodné konanie spoločnosti GRADAM SWEET s.r.o, web www.dampo.sk, ktorá okopírovala... arr3Popis darčekov laseromGravírovanie darčekov laserom Čo urobiť pre popis darčeka laserom?   1. Vyberte si produkt s... arr3Lampióny šťastia nový sortiment u nás na eshope ...Lampióny šťastia nový sortiment u nás na eshope ... Pozrieť sa na nový sortiment v tejto kategórii...

KONTAKTY

BONY plus s.r.o.
Hviezdoslavova 48
010 01 Žilina
tel: 0948 25 51 02, 0948 789 499
bonyplus@bonyplus.sk
Skype: bony.plus
Osobný odber - predajňa: Hviezdoslavova 48, Žilina

TOVAR V AKCII

Cena 6,49 €
Skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ


Úvod » KOLOBEŽKY MIBO

Kolobežky MIBO

 

Nie sme jediní, kto si užíva blahodárnych účinkov kolobežky, ostatne v západnej Európe sa stala jazda na kolobežke novým fenoménom ženského fitstylu.

Aj odborníci nešetria chválou - pre ľudský organizmus je jazda na kolobežke prospešnejšia ako jogging či jazda na bicykli.

Pri jazde na kolobežke sa aktívne zapája väčšina svalových partií, hlavne tých, ktoré tvarujú brucho, zadok, stehná a lýtka, a navyše je to výborný pomocník pri chudnutí.

A my k tomu dodávame ... - je to tiež skvelá zábava...

 

Výhody kolobežiek MIBO:


  • Nosnosť 150 kg
  • Záruka na rám 5 rokov
  • Oceľový rám
  • Pneu Schwalbe
  • Kolesá Profi Novatec
  • Brzdové čeľuste a páky Shimano

 

Všetky použité materiály pri výrobe, sú od popredných dodávateľov - svetových značiek.

 

SKLADACIE KOLOBEŽKYKOLOBEŽKY DO MESTADETSKÉ KOLOBEŽKY

POŽIČOVNA KOLOBEŽIEKPRÍSLUŠENSTVOskladom novinka akcia doprava zadarmo top produkt
Bežná cena 29,90 €

Cena 19,99 €

Skladom
AkciaCena 449,00 €

SkladomCena 21,99 €

SkladomCena 21,99 €

SkladomCena 21,99 €

SkladomCena 6,75 €

SkladomCena 21,95 €

SkladomCena 11,59 €

SkladomCena 955,00 €

SkladomCena 359,00 €

SkladomCena 362,00 €

SkladomCena 328,00 €

SkladomCena 429,00 €

SkladomCena 371,00 €

Skladom

 

Kolobežka versus kondičný beh:

Jazda na kolobežke výrazne šetrí kĺby, pretože na nej nedochádza kžiadnym otrasom. Naproti tomu beh môže mať vďaka otrasom negatívny dopad na kĺby a chrbát.

 

Kolobežka versus jazda na bicykli:

Pri jazde na bicykli je aktívne zapojená len dolnú časť tela, zatiaľ čo hornáčasť "tuhne", čo môže spôsobovať bolesti chrbta. Jazda na kolobežke jeďaleko účinnejšie - okrem svalstva dolných končatín totiž efektívne zapájai chrbtové, brušné, prsné a ďalšie svaly, ktoré preťahuje a posilňuje.

 

Chudnutie na kolobežke:

Kolobežka je nečakane účinná zbraň proti obezite - podľa kalorických tabuliek spálite za minútu jazdy na kolobežke pri rýchlosti 18km / hod.0,76kJ na 1kg váhy, zatiaľ čo na bicykli pri rovnakej rýchlosti "iba" 0,46kJ. Aby ste na bicykli spálili rovnako, museli by ste ísť rýchlosťou približne 30km / hod. Jazda na kolobežke sa energeticky vyrovná veľmi svižnému behu, alebo rýchlemu plávaniu. Spálite pri nej zhruba o štvrtinu viac joulov ako napríklad pri aerobiku, tréningu juda alebo zumbe - a to už je, milí priatelia, dôvod nazamyslenie!

 

Zdravotné účinky športovanie na kolobežke:

Pravidelný pohyb na kolobežke má výrazné účinky na ľudské zdravie. Pohyb na kolobežke spevňuje v podstate kompletne celý ľudský organizmus a pomerne rovnomerne zaťažuje všetky svalové partie. Navyše sa posilňujú šľachy, svalové úpony, kĺbové puzdrá a väzy.

 

Pri jazde na kolobežke sú zapojené tieto svaly:

 

Chrbtica a krčné, hrudné a chrbtové svaly:

kolobežka Vám posilní najmä zdvíhač hlavy, pílovitý sval hrudnej, deltový sval, veľký sval prsný, trapézový sval a široký sval chrbtový. Spevní sa celý svalový korzet pozdĺž Vašej chrbtice.

 

Pľúca a bránica:

pri správnej jazde na kolobežke je človek po väčšinu času sklonený, čo umožňuje ľahšie a hlbšie dýchanie ako napr. pri chôdzi.

 

Horné končatiny:

pri správnom odraze pocítite najviac dvojhlavý sval ramena, sval deltový a trojhlavý sval ramena.

 

Dolné končatiny:

pohyb na kolobežke spevňuje svaly panvového dna, upravuje problémy s močením (vhodné najmä pre ženy), spevňuje výborne sedacie svaly - stredný a veľký sval sedací. Ďalej pri kolobehu spočiatku pocítite dvojhlavý sval lýtkový aj stehenný, predné sval holennej, priamy sval stehna, vonkajšie a vnútorné hlava štvorhlavého svalu stehenného, ​​sval krajčírsky, pološlašitý, poloblanitý, šikmý sval lýtkový, sval chodidlovej. Zoznamu toľkých svalov dolných končatín sa nemožno diviť, pretože na prejdenie jedného kilometra prevediete asi tak 200 podrepov.

 

Brušné svaly:

Kolobežka Vám tiež spevní brucho, najmä priamy sval brušné a vonkajšou šikmý sval brušné.